View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 feb 2011, 14:52:31
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Efectele centurii de neopren sau a costumului tip sauna

Eu sunt limitata in optiuni in privinta sportului din cauza unei hernii de disc neoperate, pot face cardio, exercitii de fitness, crunches si cam atat... Daca mi-as permite un personal trainer probabil ca as scoate si ceva exercitii la saltea, dar tot ce am gasit eu era muuuuult peste buget... Nu am voie sa fac nimic gen aerobic, tae-bo, nici macar pilates la grup sau dupa youtube (desi se spune ca pilates e special pentru probleme de coloana, eu de la un program de pilates for begginers am ramas intepenita o saptamana pe antiinflamatoare ) medicul a fost foarte ferm sa nu cumva sa incerc, ca ajung la cutit, ori asta e ultimul lucru de care am nevoie acum.... Deci raman la cardio, un pic de fitness si... rabdare Si eventual un costum de baie intreg cu centura pe dedesubt

Multumesc pentru sfaturi, Anqutz. O sa incerc sa merg si la sauna cat de des pot...

PS: Am lucrat intr-un centru de recuperare pentru copii, am inteles de la colegele mele ca difera si tipul de electrozi si principiul de aplicare la aparate de electrostimulare de tip medical fata de cele cosmetice. Asa o fi sau nu, cert e ca la copilasi functiona, la amicele mele colacul a ramas pe pozitie....
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat