View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 00:00:25
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Da, sunt mai vesela ce-i drept..am mai iesit si eu din casa zilele astea si m-am mai deconectat pot sa spun.. Bebe suporta bine fructele...cu rosiile si catravetii e mai greu.....il doare burtica...in rest nu sunt probleme. Spre sa ma tin de dieta si sa slabesc.....ma gandesc des sa trisez dar de rusine fata de medic ma abtin...Tu spuneai ca fumezi...ai fumat in alaptare?...te intreb pt ca pe mine m-a luat dorul de tigari.pup
Alina, piticul meu a fost bolnav la nastere si cauza s-a gasit greu (a luat o infectie digestiva intraspitaliceasca, sau - ipoteza lor- nu s-a declansat travaliul la timp, el a intrat in suferinta fetala, a inghitit lichid contaminat cu meconiu si a facut o infectie) si din cauza asta l-am alaptat cu mari chinuri 10 zile doar Il durea burtica si nu voia sa manance, si la sfatul unor medici "intelepti" l-am trecut pe fomula fara lactoza in loc sa investigam si sa tratam infectia in sine. Acum imi dau seama ca am gresit, dar pana m-am dumirit era prea tarziu Asa ca experienta mea in ale alaptarii nu e relevanta cat sa dau sfaturi. Recunosc ca am mai fumat 4-5 "paie" (nanotek) la inceput in sarcina si 2 tigari in a doua zi dupa nastere, cand m-am dat jos din pat - am nascut prin cezariana - dar serios m-am reapucat in ziua cand nu a mai vrut sa bea deloc lapte de la mine. Nu stiu ce sa zic, nu te pot sfatui... Am o prietena care alapteaza de 1 an si fumeaza tigara electronica, dar aceea contine in continuare nicotina, si din cate stiu e la fel de nociva pentu copil, a scapat doar de fumul in sine si de ce i se depune ei pe plamani...
Presupun ca riscul mare nu e daca fumezi o singura tigara, ci sa nu te apuci de la ea de fumat serios...
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]