View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 18 mar 2011, 09:08:34
Cheruzika's Avatar
Cheruzika Cheruzika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: Craiova/Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Lipsa vointei m-a adus in aceasta situatie... Jurnal Cheruzika

Buna, AnDrA, acum sunt binishor, luni imi scot piciorul din gips pt ca am avut o entorsa urata. Am fost aici mai tot timpul dar nu am indraznit sa mai apar, pt ca am oscilat foarte mult in greutate, nu aveam echilibru. Cand slabeam, cand puneam la loc. In sfarsit m-am echilibrat am cu 4 kg mai putin de cand m-am inscris pe acest forum (si totusi nu este de laudat pt ca sunt pe-aici din decembrie ). Dupa ce scap de actuala mea problema (gipsul), imi doresc foarte mult sa fac o cura de detoxifiere a organismului: 10 zile cu fructe si legume crude, pt ca nu ma mai suport imi simt organismul "imbacsit" de toxine. Pobabil ca se datoreaza si faptului ca nu am mai iesit pe-afara de 8 zile si am mai si ratat 2 zile superbe su soare si temperaturi de maneca scutra. Am incercat sa fac miscare cat am putut si cat mi-a permis piciorul...dar nu sunt suficient de multumita. Sunt convinsa ca o sa reusesc ceea ce mi-am propus. Pupici
Cheruzika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat