View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 20:45:29
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nienna - alaptare si stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de nienna Vezi mesajul
Multumesc mult pentru vizite si incurajari. Astazi am avut o zi foarte proasta, am cantarit-o pe pitica si iar a mai pierdut 100 de grame. Nu stiu ce sa mai fac. Pana una alta, in seara asta dupa piept i-am oferit si biberon si a mancat doar 40 de ml. Intotdeauna patesc asa cand ma hotarasc sa mananc mai putin, si practic elimin doar prostiile, dar poate e stresul ca sunt la dieta care imi inhiba productia de lapte?

In plus de 2 zile ma trezesc la 3 noaptea si nu mai pot sa dorm ca pitica sta la san cate 2 minute, mai adoarme, mai se trezeste, si asa pana la 7 cand deja nu mai vrea nici sa doarma.

Asa ca ma duc la somn, si sa vedem maine cum o mai fi. Maine cand o sa fiu mai odihnita o sa vad ce mai facem, deocamdata cel mai important e sa fie bine Mia. Probabil o sa mananc cat poftesc si sa fac sport, sigur ajuta macar putin.

Noapte buna!
Buna,
Aceeasi problema am avut-o si eu cu laptele pana sa merg la nutritionist! Cand mancam mai putin se imputina laptele.
Neaparat ia vitaminele prenatale in continuare: elevit, materna etc. Daca nu le iei o sa sesizezi ca-ti va fi foame toata ziua si te vei ingrasa fara sa-ti dai seama. (Sfatul l-am primit de la nutritionist si e testat pe mine faptul ca in ziua in care iau vitamine nu mi-e foame.)
la mine era in felul urmator: daca simteam o singura data pe zi senzatia de foame laptele era insuficient!
Incearca sa mananci in jur de 1700 calorii neaparat, multe lactate si proteine din carne si nu numai si cu siguranta cantitatea de lapte se va regla. mai poti manca cate un morcov crud cand vezi ca scasde lactatia..ajuta!
Pup!