Subiect: Jurnal amyy
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:45:41
roxyyc's Avatar
roxyyc roxyyc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Buna Amy si la tine in casuta.. sper ca esti bucuroasa de oaspeti...m-am uitat putin pe meniul tau si e mai mult decat ok.... acum eu vin cu sfaturi din experienta mea...eu dimineata incerc sa pap destul de bine si sanatos ca sa am energie suficienta sa alerg cu bebelul meu prin curte sau prin parc...iaurtul este nelipsit dimineata la mine.... inainte consumam iaurturi cu fructe cumparate din comert insa de ceva vreme le-am inlocuit cu iaurturi cu fructe preparate de mine... si iti dau cateva retete pe baza de iaurt ptr micul dejun... ptr iaurt cu cereale, eu am cumparat de la Plafar Musli traditional ptr ca mi se pare cel mai sanatos in ceea ce priveste aportul de cereale si carbohidrati si ca sa ii dai putin gust poti adauga o lingurita de miere.... sau imi mai pregatesc iaurt natural in care presar fructe uscate (caise, prune, curmale, smochine - le tai marunt si le amestec cu iaurtul) preferatul meu este iaurtul cu mar copt si scortisoara (coc marul la microunde - in general mar golden ptr ca este mai dulce - apoi il amestec cu iaurtul si presar scortisoara) ... este delicios... bineinteles.. poti folosi diverse combinatii dupa gusturile tale... sper ca ti-am fost de folos...
roxyyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 933 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]