View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 13:57:42
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sotul meu pastreaza legatura cu fosta prietena

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna ramy!
Eu in general, cred in relatiile de prietenie intre barbati si femei, chiar daca sunt si fosti. Dar relatii de prietenie. Cand intervin mesaje gen "te iubesc...","mi-e dor de tine", sau chiar si beepuri dese si poate la ore care nu sunt cele mai potrivite, mi-as pune un semn de intrebare.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el. Dar inainte sa vorbesti cu el, incerca sa-l faci sa aiba incredere in tine, ca sa-ti poata povesti anumite chestii, fa-l sa vada ca nu-i vei face un scandal in caz ca are ceva de marturisit, si sa se simta confortabil cu discutia pe care o veti avea. Adica pregateste terenul cu ceva timp inainte.
Nu vreau sa-ti spun sa nu crezi in ceea ce iti spune sotul tau, dar nici nu vreau sa-ti spun sa crezi orbeste. *Cauta un intermediu, fii selectiva in ceea ce iti spune, si judeca tu dupa principiile tale situatia.
Daca reusesti sa ai cu el acea discutie destinsa, si ca el sa comunice mai mult, nu doar sa-ti spuna "stai linistita, te iubesc pe tine'(care in cazurile astea, personal, frazele de genul mi se par fara valoare), vezi ce-ti spune. Daca iti marturiseste ca a fost ceva intre ei, sau daca dezminte acest lucru. Daca-l dezminte, roaga-l sa-ti explice mai pe "intelesul tau", ce tip de relatie au defapt ei doi, ce inseamna mai exact mesajele dintre ei, beepurile, de ce o ascunde in telefon...Iar daca iti spune ca vrea sa scape de ea si nu poate, hai sa fim seriosi, este imposibil. E foarte simplu, ii spui clar, "mai fata, eu imi iubesc sotia, vreau sa raman cu ea, nu am nevoie de mesajele si beepurile tale, ce-a fost a fost, si de aici ne vedem fiecare de viata noastra". Daca acea fata nu are putina dignitate si continua sa-l caute, iarasi e simplu. Iti schimbi numarul de telefon si orice mijloc de contact personal pe care il cunoaste si ea, etc etc.. Ma refer, daca vrei sa scapi de cineva, poti. Asta nu e o scuza.
Ei, si din momentul in care afirma sau dezminte, totul depinde de tine. Depinde de cat de mult il iubesti pe el, de cat de mult iti iubesti casicia, si in ultimul rand, dar cel mai important dintre toate, DEPINDE DE CAT DE MULT TE IUBESTI PE TINE!
Eu iti urez succes in aceasta problema, si sper sa poti sa ajungi la radacinile acestei probleme si sa o rezolvi in cea mai buna forma posibila pentru tine.
*In loc de intermediu, am vrut sa spun punct mediu. Imi cer scuze
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat