View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 15:00:34
Rori's Avatar
Rori Rori este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personala,pseudo-vegetariana
Date: 160cm, 43kg
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

am o prietena ,are 90 kg si e adepta lui "cine ma place,ma place si grasa..."...cam de o luna tot incerc sa o conving ca ar fi bine sa mai slabeasca...ii povestesc ce am mai facut in privinta asta....o servesc cu ceva fructe/legume cand vine pe la mine( de cele mai multe ori ma refuza...doar...nu e iepure...).Zice ca prietenul ei (incredibil dar are...) o iubeste asa cum e...si in concluzie nu are motive sa slabeasca...nu e absolut deloc motivata desi...ar fi cazul...
Din cand in cand...crezand ca ma bucura imi zice cate ceva de ma lasa..masca...de ex..."Azi nu am mancat nimic!(era 6 seara)"...i-am zis..foarte rau...mananca pentru ca daca nu o faci acum..o sa te plezneasca foamea la noaptesi o sa fie mai rau... si la ora 7 era cu 2 prajituri mari in fata....isi permite ca doar....nu a mancat nimic toata ziua...si dupa vine la imne si imi cere scuze ca a mancat....pai degeaba imi ceri mie scuze....ca tu te ingrasi...

nu stiu...e bine sa ai o gandire pozitiva...dar sa nu te deranjeze faptul ca esti mare.....sa nu ai pic de vointa...nu si-o dori si ea...sa se imbrace frumos..sa arate mai..decent...

eu cred ca trebuie sa slabim si sa aratam bine in primul rand pentru noi...sa ne uitam in oglinda...sau in vitrinele de sticla si sa fim multumite de ceea ce vedem....

dar daca de ex..prietena mea...nu crede ca este cazul sa ia masuri...daca ei i se pare ok...ce sa-i mai zic...stiti..e o vorba..binele cu forta nu se face....
Rori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1322 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 805 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 548 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat