View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 18 apr 2011, 20:57:00
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Pentru a slabi sanatos NU trebuie sa renuntam total la dulciuri!!!

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Eu una n-as vrea sa renunt total la dulciuri.Da , poate nu fac bine dar daca nu mananc acum cat traiesc cand mananc? Vreau sa ma "rasfat"si eu uneori.. sa simt ceva dulce.Nu cred , sincer NU CRED ca sportivii nu mananca dulciuri deloc.
Reduc consumul de dulciuri da nu il fac sa dispara.
Nimeni nu spune k trebuie sa renunti total la dulciuri...dar pt a slabi si a evita diverse neplaceri(diabet,celulita)trebuie sa le limitezi cat mai mult consumul...sau asa cum spuneam sa iti inventezi propriile dulciuri care sa fie mai sanatoase decat ceea ce se gaseste pe piata si fara zahar
Citat:
Anterior postat de miha lauriciu Vezi mesajul
In titulul topicului, ai introdus din greseala, cred eu un NU!
Pentru a slabi sanatos DA, trebuie sa renuntam total la dulciuri!!!
Sincera sa fiu eu as fi renuntat din start la ideea de dieta dak mi-as fi interzis ceva TOTAL...cred cu tarie k poti slabi sanatos si limitand cat mai mult consumul anumitor alimente...gasind fel si fel de inlocuitori samd...eu si probabil mai sunt multe persoane k mine...trebuie sa stiu k am voie orice...si atunci sunt linistita si nu fac excese...in schimb de cate ori am renuntat total la ceva...nu a fost decat o renuntare pe o perioada determinata de timp...si poi au urmat excesele pt k deveneam foarte frustrata...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat