Subiect: Jurnal Choko
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 09 mai 2011, 10:18:07
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Choko

Citat:
Anterior postat de Choko3 Vezi mesajul
Merci pentru incurajari, MuffinR!
Mihaela, stiu ca dieta asta ma priveaza de vitaminele necesare, dar cea pe care o tin i-a fost data unei prietene de medicul nutritionist. Ea si alte fete au slabit mult cu asta. Si desi pare ca nu am multe kg am destul de multa grasime pe burtica, solduri, picioare
Oricum n-am de gand sa tin dieta mai mult de o luna-doua, dupa care o sa scap de examene si o sa am mai mult timp sa citesc despre alte diete si alimentatie sanatoasa
Maine se implineste o saptamana de la dieta si o sa ma cantaresc asa ca fug sa fac cat mai mult sport azi pt ca in ultimele 2 zile am avut simulari, nici n-am dormit si nici de sport n-am avut timp...stiu ca nu e bine dar...
Daca stii ca te priveaza de vitamine si tot continui inseamna ca iti asumi si riscul... O luna-doua e mult, tine-o cel mult doua saptamani si alterneaz-o cu alta dieta sanatoasa, poate iti mai revizuiesti obiceiurile alimentare. Nu foloseste nimanui o Choco slaba-moarta si fara puteri, crede-ma... Plus ca daca nu dormi, indiferent de cat de putin mananci, nu te astepta sa slabesti. Asta ti-o zic ca tema de gandire, nu ca sa te cert. Daca ai examene stresul de examen te seteaza in directia invatatului si nu slabesti - si nu e o glorie sa ratezi examenele pentru ca nu dai creierului hrana tocmai acum.
Mama ta ce zice?
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!