Subiect: Jurnal Laurik
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 28 mai 2011, 09:30:21
Laurik's Avatar
Laurik Laurik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: Barlad, Romania
Date: 162cm, 56kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laurik

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

mie Hip Hop Abs nu imi place:d am incercat,am zis sa dau o sansa)dar nu merge.raman tot cu Chalea.azi cred ca incerc Turbo FireDeci dupa cum vezi,eu tot aerobic fac.eu de stepper si bicicleta m-am cam saturat.Cu astea faceam cand ststeam in camin,ca nu imi permiteam sa tupai prin camera,deranjam tot caminulle am in camera,ma asteapta sa mai pedalez.de regula le folosesc cand nu am prea mult timp de alt gen de aerobicfac repede 30 de min de bicicleta sau stepper si am rezolvat
eu tocmai ca trebuia sa mananc aia si aia nu am tinut o dieta anume,ca am observat ca mai toate au vreun ingredient mai aparte si cum oraselul in care locuiesc e micut,eu nu gasesc lapte degresat dar alte alimente asa am ales hipocalorica,nu e restricitva,trebuie doar sa mananci cu cap,din toate cate putin in limita a 1000-1200 de caloriimi se pare perfecta pentru mine
Asta`i o problema a mea nu pot sa`mi calculez caloriile , nu sunt obisnuita .. cu toate ca sunt sigura ca nu depasesc 1000-1200 ., deoarece nu prea mananc . si stiu ka nu`i bine , dar mi`e frica ca nu cumva daca incep sa mananc mai mult sa se vada si la cantar .
App: bicicleta si stepper-ul sunt ale tale ?
Laurik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1457 kcal/zi. Pentru a slăbi 3-4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]