Subiect: Jurnal lorytasea
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 15 iul 2011, 09:28:37
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal lorytasea

Citat:
Anterior postat de lorytasea Vezi mesajul
eu ar trebui sa slabesc pentru ca mi-am calculat procentul de grasime in organism si este marit....si aici in forum ,dar si la medic....si nu este bine pentru sanatate...ma clasez in categoria obezilor,dar sa slabesc sanatos nu cum inainte ma infometam,,,si nu slabeam...se ducea doar apa din organism ,iar grasimea raminea
Important este sa nu te ingrasi. Pana cand o sa se finalizeze procesul tau de crestere, corpul tau o sa mai treaca prin diferite schimbari. E normal ca o fata de varsta ta sa aiba un pic de grasime in exces, dar e posibil ca organismul tau sa gaseasca o alta configuratie pentru toata grasimea aia in vreo 2 ani, iar tu sa arati super. Ai grija de tine si vezi sa nu iti lipseasca vitaminele din alimentatie.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]