View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 15 iul 2011, 18:56:54
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....

Citat:
Anterior postat de Alina2002 Vezi mesajul
Si cand imi amintesc si eu ca si Creanga in amintirile sale cum aveam eu 55de kg.....looool.....parca imi vine sa lacrimez...
Acum trecand la lucruri serioase nu stiu daca cineva a mai patit ca mine. Eu m am ingrasat intr o perioada scurta si inca nu constientizez ca sint grasuta...adica ma uit in poze si nu imi vine sa cred ca sunt eu.... De aceea nici nu pun poze cu mine pe retelele de socializare pentru ca nu mi vine sa cred ca sunt eu.....chiar asa....ma simt cam ciudatica ati mai patit careva asa ceva..? Va pup slabutelelor
Salutare! Am patit si eu ce spui tu...Nu aveam problema pozelor - nu prea se inghesuia nimeni sa ma fotografieze - insa eu aveam impresia ca incap prin anumite locuri de trecere, dar nu prea era asa. Si vesnic aveam vanatai pe solduri!

Citat:
Anterior postat de Alina2002 Vezi mesajul
Vreau sa slabesc si nu stiu cum.......toate dietele sa vina la mine
Vad ca aici printre slabute doar slabutele vechi chat-uiesc intre ele......eu tot scriu dar.....nada, vorba spaniolului......asta e, macar eu am incercat
Pai...chatuiesc, ca se cunosc. Vorbeste si tu cu ele si gestul iti va fi intors. Cere sfaturi, sustinere, sau saluta pur si simplu si gata. Ai intrat in gasca! Vad ca deja ti-au raspuns doua "batranele" (eu sunt a treia) asa ca...e de bine! Mult spor la slabit!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]