View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 ian 2010, 16:53:13
moni boni's Avatar
moni boni moni boni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2009
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 40
Dieta: daneza
Date: 168cm, 84.8kg
Mesaje: 1.517
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Respectul fata de noi

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
eu nu as judeca asa drastic.... cred ca fiecare dintre noi se respecta pe sine dar slabitul nu merge in mod neaparat cu respectul...cuvantul ales e mult prea drastic

slabitul tine de ambitie si motivatie. Sunt persoane care slabesc din motive de sanatate, altele ca au cunoscut un iubit si/sau se casatoresc si/sau vor copil, alte persoame pentru ca vor sa arate mai bine...motivele sunt multiple..si cred ca e un subiect sau doua pe motivatie... dar ambitia si circumstantele sunt cele care te ajuta sa treci prin dieta sau nu.

Pai eu admir fetele care stau cu parintii acasa ...si mai ales au o mamica buna bucatareasa care face prajituri buuune....cata ambitie si vointa trebuie sa ai sa vezi pe toti la masa mancand si tu sa zici nu..deloc ! geez...parca as fi in purgatoriu

Si apoi ma uit la mamici - ca si eu sunt mamica- sa te trezesti de 3 ori peste noapte ...sa hranesti un copilas.... apoi in timpul zilei sa fii si mamica si sotie...si tot... sa gatesti...sa faci curat... sa multumesti cat de cat pe toata lumea.... si sa mai tii si dieta la cata oboseala psihica si fizica e in tine...hehehe nu-i usor ! Si crezi ca cele care mai renunta la dieta nu se respecta??? sa fim seriosi


si sunt multe de zis...

da respectul de sine creste in momentul in care ai reusit ceva - nu neaparat slabit - si da iti da mai multa incredere in tine - ca poti ce iti propui....dar si daca mai renunti din cand in cand ..si te reapuci ...nu inseamna ca n-ai respect de sine...orice drum...are urcusuri si coborasuri.... daca viata ar fi asa simpla - ori alb ori negru.... ce sumbru ar fi tot, nu?

waaa ce filozoafa am devenit ) ma urasc )hihihi
foarte bine spus
moni boni, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat