View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 iul 2011, 21:34:01
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal alecsutzza

Citat:
Anterior postat de alecsutzza Vezi mesajul
Multumec niko si bine te'am gasit!Sunt sigura ca daca ne tinem de treaba si suntem mai atente scapam de kg astea ce ne dau batai de cap

"Dieta" mea personalizata arata cam asa :
Dimineata :cereale integrale(ovaz) cu lapte si migdale/alune/fructe depinde de ce gasesc prin casa,sau omleta(cu diverse legume/condimente)care e preferata mea,oua fierte cu legume...lapte cu 2 felii de paine integrala prajita
La pranz/cina:mai multe legume(salata,fierte,la cuptor) cu pui la gratar/peste/telemea de vaca
Gustarile sunt in general fructe,migdale,alune,iaurt,ceai
Bineinteles ma incadrez sub 1200 kcal in general si niciodata sub 1000 kcal
...si in legatura cu indulcitorii sincer nu am incercat pana acum,habar nu am ce gust au dar i'am trecut pe lista de cumparaturi deja...ms de sfat adina
Cam atat imi aduc aminte din ce am mancat in ultimele doua saptamani....astept sfaturile voastre
Este foarte bine; imi place planul tau de dieta dar as avea cateva mici modificari si bineinteles, vin si cu cateva sfaturi daca nu te superi
Daca vrei sa mananci cereale integrale dimineata eu zic sa nu le combini cu fructele pentru ca se digera in mod diferit.Poti cumpara musli cu fructe in schimb Doar sa ai grija sa nu aiba zahar.Oricum si eu mananc dimineata fulgi de ovaz si crede-ma ca sunt foarte buni si asa.Doar sa nu depasesti cantitatea de 30-40g.Cu laptele sa nu faci abuz pentru ca un consum in exces de lactate ( ca si de fructe de altfel) poate duce la stagnare.Sa nu sari nici peste cina, ok?