View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 29 ian 2010, 10:10:48
miha1983's Avatar
miha1983 miha1983 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

buna ziua!
ma numesc mihaela, am 26 de ani si acum am 105 kg. in primavara anului 2009 am nascut un baiat si am avut greutatea de 135kg. m-am ingrasat 55kg in timpul unui an, in timpul sarcinii si cu 3 luni inainte cand am inceput sa iau prenatale. am slabit dupa nastere la 120kg dar de acolo nu am mai slabit fara dieta. in iulie am inceput sa ma infometez si intr-o luna am mancat sanatos (adica mai nimik) am slabit 10kg. atunci era sa pierd laptele si am renuntat dar din septembrie am inceput dieta Michel Montignac. am slabit pana la 105kg si de sarbatori am pus iar vreo 3 kg si acum in ianuarie le-am slabit si pe alea. oricum mai am mult de muncit sa ajung la 75kg cat ar trebui sa am la inaltimea mea. fac si spor acuma din ianuarie, fac 30-40 minute pe zi de pedalat la bicicleta de camera plus ca am baietel mic deci va dati seama ca nu prea am timp de stat desi am baietel cuminte.
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat