View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 19:58:39
SandsofTime's Avatar
SandsofTime SandsofTime este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 aug 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: Healthy eating
Date: 163cm, 55kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal SandsofTime - De la Flubber la fit

Hehe, multumesc. Da, ma pricep la cuvinte mai ales cand e vorba de un subiect ce ma intereseaza. Oricum muschii ii lucrez cu greutati doar 2 zile pe saptamana, restul sunt mai mult cardio, am 2 zile de stretching, deci am timp sa ma odihnesc. Par foarte axata pe sport, dar 60 minute pe zi (un pic mai mult in zilele cu 2 programe) dedicate miscarii nu mi se pare mult, tinand cont ca stau foarte mult timp la calculator, voi incepe si facultatea si iar stat pe scaun, trebuie sa ma misc cumva. Acum am vazut ca avem aceeasi varsta, nice.
__________________
“Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if
you fell apart, that's true strength.”

“Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.”
SandsofTime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2139 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1622 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1494 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]