View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 13:16:06
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Salut....pentru a reusi in lupta mea cu kg am hotarit sa-mi fac si eu casuta mea in care va astept cu drag. Ma numesc Mutu Cristina, am 25 ani si sint din Chisinau. Sint casatorita de 3,5 ani, acum nu lucrez si sint studenta la geografie - poate sint o viitoare profesoara. Primele 10 kg le-am slabit prin dieta hipocalorica si muuult sport, apoi prin iunie am avut sesiune, mult de invatat, putin timp si am renuntat la dieta si sport. Asa ca dupa o vara frumoasa si fara sport m-am hotarit sa ma apuc din nou ca sa dau jos si ultimele kg si sa am corpul mult visat. Asa ca acum tin Rina's 90 - imi place si sper sa apara si rezultatele.
Salutare!!!
Bine ai venit!!!
Iti urez multa bafta!!!!
Eu am tinut Rina si am slabit 12 kg in 3 luni!!! Am facut si ceva sport!!! Daca faceam mai mult sigur slabeam mai multe kg!!!
Asadar ,multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]