View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:51:23
shahla's Avatar
shahla shahla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Stiu despre ce vorbiti , normal ca se poate fara dulciuri . Ceea ce era trecut in meniu era luat din listele de meniuri . Ceea ce mananc eu , sunt aproape toate preparate in casa , cat mai sanatos , insa nu am gasit pe site nimic similar asa ca am notat ce am gasit , pe unele locuri chiar am plusat ca sa compensez .
Educatia alimentara este importanta si asta se deprinde prin exercitiu .
Copii nu am , as vrea , asa cum am scris la motivatie pe site , insa am un consort care infuleca la dulciuri mai ceva ca un copil . Din cauza asta gatesc eu , si caut retete cat mai light , atat pt el cat si pt soacra mea care e diabetica .
Fac paine acasa - din faina ***** .
Si dulciuri tot din premixurile ***** fara zahar , cu indulcitori sau cu fructoza .
Fiind la inceput de dieta mi-am propus sa scot lucrurile rele pe rand . Am scos painea si fainoasele si cartofii si orezul .
Urmeaza dulciurile . Dar mi-am propus sa o fac gradat .
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 05 feb 2010 at 17:48:00. Motiv: S-a scos promovarea la o marca comerciala.