View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 15:32:56
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Multumesc mult de sfaturi

Mi se par foarte utile si incep sa constientizez si eu mai bine ce inseamna o dieta... Da, trebuie sa nu mai fiu asa de dura cu mine si trebuie sa imi diversific meniul cat mai bine... un prim pas va fi sa trag cu ochiul in retetele de pe forum, am vazut ca exista si chestii cu cacao
Kaiserul l-am consumat ieri pentru ca mai aveam o bucatica in frigider, dar o perioada de timp nu voi mai consuma asa ceva.

Te astept cu drag si o zi frumoasa si tie !
Nu ai pentru ce.Vreau sa stiu slabutele bine informate..si daca pot da o mana de ajutor ..de ce nu as face-o?
Eu ti-am zis de ce nu trebuie sa iei dieta ca pe o pedeapsa.O dieta insemna un regim de viata sanatos,nu sa nu mananci x sau y ca vai,tin dieta.Incearca sa o vezi ca pe o schimbare in viata ta...atat sa slabesti,cat sa fii si sanatoasa.
Si mie imi place orice contine cacao...dar si scortisoara.Care e mancarea ta preferata?Dar dulcele preferat?
Kaiserul nu zic ca nu e bun..dar consumat prea des ingrasa.Daca mananci o data la nu stiu cat timp nu are nimic.O dupa-amiaza superba!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]