View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 sep 2011, 09:23:02
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Haine de firma vs haine noname

Pentru mine cumpar de oriunde...atata timp cat imi place modelul, croiala, culoarea nu conteaza de unde cumpar...ca-i mall, complex comercial sau standuri. Nu pun pret pe firma, insa de cele mai multe ori hainele de firma au materiale de calitate...In ultima perioada nu mi-am cumparat prea multe haine pt ca nu am unde sa le port..stau acasa cu copilul...si pt ca vreau sa slabesc putin...deci n-am mai batut magazinele in lung si lat...

In ceea ce priveste hainele copilului meu e alta poveste...in prezent in 90% din cazuri ii cumpar haine de firma...poate ca e mult spus de firma la varsta lui...mai bine s-ar potrivi exprimarea haine din magazine specializate pt copiii si recunoscute national si/sau international. Si sa va explic de ce..Pt ca mi-am luat de foarte multe ori teapa cu hainele din magazinul de la coltul blocului: ori intra la apa, ori e croit aiurea..ba la pantaloni turul e prea mare si cracii prea mici,ba la bluza manecile sunt prea lungi, ori se lalaiesc, ori iese culoarea la spalat....Ceva se intampla cu siguranta. Ca sa nu mai vorbesc de mesajele in chineza de pe tricouri..sau si mai rau de engleza eronata.....Prefer sa dau 100 ron sau peste pe o pereche de pantaloni bebe de la un magazin ok decat sa dau 50 si sa-i poarte de doua ori...
Asta e punctul meu de vedere!

Ultima dată editat de alinamar; 27 sep 2011 at 09:26:30.
Răspuns cu citat