Subiect: Jurnal roxana69
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 28 sep 2011, 07:09:48
roxana69's Avatar
roxana69 roxana69 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 sep 2011
Locaţie: timis, Romania
Vârsta: 55
Date: 172cm, 88kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxana69

In primul rind vreau sa le multumesc fetelor care mi-au scris, va multumesc ca sinteti alaturi de mine .Stiu ca si voi va confruntati cu aceleasi probleme si gasesc minunat ca mai aveti chef sa ma consolati si pe mine.Va multumesc.In al doilea rind vreau sa-mi cer scuze pt ca dupa ce ca sint grasa mai sint si proasta :am incerca sa va raspud fiecaruia in parte si nu am reusit, mai mult cred ca am postat si mesaje aiurea, cred....nu stiu, am facut ceva ,dar nu stiu sigur ce. Iar acum am sa va spun doua cuvinte despre evoluti dietei mele: mi-e foame, si nu stiu de ce ma gindesc doar la prajituri, dar rezist tentatiei in mod eroic.Am inceput dieta de10 zile(astazi este cea de a zecea zi),am slabit 2kg,si cred ca ar trebui sa fac ceva mai mult,eu nu fac sport, inafara de faptul ca merg pe jos cam o ora zilnic nu fac nimic alceva,sa alerg nu pot pt ca stau foarte prost la capitolul rezistenta fizica, sa merg la sala ...nu pt ca mi se pare ca voi arata penibil si nu am curaj,dar am vazut pe net si am descoperit placerea dansului,si incerc sa dansez, o fac acasa sa nu ma vada nimeni cum transpir si cum gifii, fac chestia asta doar de doua zile si doar 15 min dimineata si 15 seara,pt ca tocmai v-am spus ca nu am rezistenta fizica, dar imi place, sper sa reusesc sa fac si asta.Va multumesc inca odata, pupici
roxana69, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1828 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1311 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 795 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]