Subiect: Vointa
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 15:18:54
basalic gina's Avatar
basalic gina basalic gina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Va multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi si incurajari...dupa cum spuneam deja de 4 zile incerc sa pap 3 mese pe zi:fructe( desi sunt acrita de mere in special pentru ca in perioada care am slabit cele 32 kg am mancat ff multeeeeee mere), salata verde, legume piept de pui si iaurt dietetic.o sa imi dau toata silinta sa imi schimb modul de viata desi asa am zis si atunci cand am slabit o sa incerc sa pap cumpatat si "cu frana"....v am spus marea mea problema sunt dulciurile , prod tip fast food si produsele de patiserie....cat despre tentatii nu am cum sa le alung pentru ca scumpul meu iubit cand face cumparaturile nu uita niciodata de tiramisu, biscuti cu crema, batoane de ciocolata gen snickers,kinder bueno si multe altele...Pana acum sapt asta am reusit sa rezist tentatiei de a papa ceva dulce sper sa am in continuare vointa si faptul ca am ajuns aici si sa vb cu voi imi da putere sa continui ceva ce am inceput de cativa ani in urma.Va multumesc....
Spor la slabit fetelor.pupicei
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat