View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 04 nov 2011, 23:37:01
dupy's Avatar
dupy dupy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!

Citat:
Anterior postat de Elena19 Vezi mesajul

De la sfarsitul clasei a 8a ma tot lupt cu kilogramele care.. din putine au devenit din ce in ce mai multe.Prin clasa a9a trebuia sa dau jos maxim 3-4 kilograme dar din cauza faptului ca sunt o tampita si nu ma informam am inceput prost din start.
Bineinteles ca nu am slabit deloc,m-am chinuit aiurea si atat. Mda.. am continuat cu alte tampenii,normal. Lumea imi spunea ba ca m-am ingrasat,ba ... cat m-am ingrasat! Ma faceau sa ma simt ca am o mie de kg in plus,oricum acum ma fac sa ma simt si mai rau decat atunci! Ganditi-va .. atunci aveam de dat vre 3-4 acum am de dat 10! Mai mult de dublu,probabil in viziunea lor sunt dubla decat eram inainte.
Dupa 2 zile de mancat normal,sanatos parca o iau razna si mananc ba paine cu dulceata,ba dulciuri,toate porcariile. am trecut prin diverse tulburari de alimentatie,stapanesc teoria foarte bine dar practica ma omoara.
Nu plec la scoala fara sa mananc,nu plec nicaieri fara sa mananc,foarte,foarte rar,mai spre deloc se intampla sa nu am timp de micul dejun dar imi iau o mana de nuci,alune,fistic si mananc. Dulciurile,ohhh ... DULCIURILE ! Marea mea slabiciune de cand ma stiu ...nu stiu ce sa fac cu nenorocitele astea de dulciuri ca ma urmaresc mereu,nu stiu de ce Dumnezeului nu pot sa renunt la ele ~x(! De vreo saptamana ma "intretin" numai cu placinta si mananc si ma simt vinovata,mananc si ma simt vinovata...
Elena, am selectat din textul tau fragmentele care aduc >90% cu experientele mele!
Deci inteleg. Eu acum am undeva la 57kg, nu m-am mai cantarit ca nu-mi mai place.. In vara ajunsesem la 52; si nu eram multumita!aveam complexe, nu purtam pantaloni scurti.. pana la urma s-a term vara, se purtau iar hainele ce acopereau corpul destul de mult asa ca -subconstientul- imi permiteam scapari...am ajuns sa cheltui la scoala mai mult decat imi dadea mami de pachet pe dulciuri, adica imi dadeam economiile pe ingrasare. Acum inchei a2a zi fara zahar, faina..gen. doar mere, iaurt, branzica, oua, oleaginoase si unele tarate..
De maine incep sa gust din alimente dulci, fiindca daca mai rabd o zi o sa dau iama..stiu. Stiu bine. Deja acum pe seara simteam ca ma sufoc stiind ca am destula rulada deciocolata si nuca in frigider, si niste prajiturele cu crema facute de mami, si nici nu am gustat din coliva calda acum pe seara, asa cum obisnuiam mereu.. deci e greu. Am fost la 1mm sa cedez si sa iau o bucata din fiecare, dar mi-am zis sa-mi potolesc foamea cu proteine(un ou fiert, 1-2felii de branza de capra) si 3 nuci.
Incerc..faza e ca nu ma mai pot minti. Am vazut cum e treaba. Nu pot sa-mi mai spun "Asta e ultima dieta, p-asta o duc la sfarsit!" Nu stiu ce se ve intampla. Depinde de tentatii, de dispozitie, de ocupatii, de multe..
Ma rog, am scris cam multe despre mine in jurnalul tau
Ideea e ca inteleg, si chiar o sa mai trec pe aici sa vad cum evoluezi.
Ce clasa esti? eu sunt a11a, adica al3lea an de cand am inceput sa ma ingras (inainte sa intru la liceu).
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.