View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 01:49:08
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnalul bataliei finale! - madalici

Citat:
Anterior postat de madalici Vezi mesajul
Povestea mea a inceput de mult, inca din timpul adolescentei cand dupa 12 ani de sport de performanta ( karate) m-am lasat brusc! Initial schimbarile nu s-au vazut dar era clar ca se produceau asa ca in 8 ani m-am ales din cauza alimentatiei si a lipsei de miscare cu vreo 40 si ceva de kg in plus!!!! Pana nu demult adica pe la inceputul anului acesta parca am fost oarba , adica nu ca nu vedeam ca tot pun si pun kg dar nu vroiam sa accept ca trebuie facut ceva! Mobilitatea inca o am, oboseala cand faceam efort o puneam pe spatele tigarilor si kg in plus pareau ca nu au nici un efect negativ asupra mea! Insa sufeream!!! Nu mai aveam incredere in mine !! Nu am avut curajul sa imi caut un job in domeniul pe care l-am studiat ( am absolvit si facutatea si masterul) de frica nu neaparat a unui refuz ci a ideii preconcepute ca un om gras nu este privit cu aceiasi ochii de catre un posibil angajator!! Dar gata sunt hotarata sa revin la greutatea mea initiala si impreuna cu voi , grupul slabutelor sunt sigura ca voi reusii!! Am inceput de 6 zile dieta Dunkan si rezultatele au si aparut! sunt cu 5 kg mai usoara! Sper sa fiti alaturi de mine asa cum si eu ofer un umar toturor celor care au nevoie de sprijin! Trebuie sa fim unite iar aceasta batalie sa fiu una finala din care vom iesii castigatoare! Va pup dulce pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos si lipsit de tentatii!!
Buna Madalina(asa banuiesc ca te numesti)!
Am trecut intamplator pe aici si ti-am citit povestea!E foarte asemanatoare cu a mea:eu am facut inot de performanta si apoi dansuri si dupa ce m-am lasat am devenit mai pufoasa.
Am vazut ca ai deja rezultate frumoase si te felicit!Hai ca se poate!
Multa ambitie si un cantar cat mai zgarcit iti urez!
__________________
Jurnalul meu Nr 5