View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 17:59:44
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Daria (darrah) ...un nou inceput

Citat:
Anterior postat de darrah Vezi mesajul
Da..se pare ca imi este destul de greu sa ma deprind de vechile obiceiuri.

Am asociat mereu senzatia de foame cu slabitul.

Acesta este motivul pentru care m-am hotarat sa va scriu.

Ca sa pot fi ajutata, sa fiu mereu in contact cu persoane care fac acelasi lucru ca si mine si ca sa nu ma mai las dusa de valuri gresite.

Multumesc Eva si Kisa.

Acum sportul.. mi-am luat programul The Biggest Loser Cardio Max Workout si deocamdata reusesc sa fac in jur de 25 de minute in care transpir intens. Apoi 20 de minute pilates.

Ideal pt mine ar fi sa alerg, cred ca mi-ar placea mai mult, insa acum nu prea am conditie fizica deloc si as mai astepta putin pana sa merg la fitness.

Recomandati niste programe de cardio?

Poate mai aruncati un ochi din cand in cand pe meniul meu sa ma puteti certa.
nu ai conditia fizica sa alergi atunci mergi la pas alert cate o ora pe zi si o sa te ajute ca usor sa-ti dai drumul la alergare...........tre sa inveti sa iti controlezi respiratia ,sunt multe ,dar o sa le descoperi singura pe parcurs ......mesele servestele la aceasi ora in fiecare zi ,cina cel tarziu la 18.30 si nu uita de gustari,cum au spus fetele 3 mese + 2 gustari ,bea ceai verde, apa multa,si nu renunta la mancarea obisnuita ca apoi sa nu te ingrasi la loc ........bafta ....trage concluziile bune si invata de la fiecare cate ceva
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]