View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 15:38:23
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ebony - Loc de dat cu capu'

Citat:
Anterior postat de Ebony Vezi mesajul
Bine te-am gasit! Multumesc mult pentru intampinarea calduroasa si sfaturi! Da am constitutia tip para si deja mi se pare ca duc o lupta sisifica pentru subtierea picioarelor si modelarea partii inferioare a corpului in general..
In principal cardio fac,pilates n-am incercat... mi se pare cumva prea bland ca sa sperie cm in plus lipiti de coapsele mele...dar daca recomanzi o sa incerc si asta.Multa bafta si tie si sper sa ne mai citim pe aici!
Sa stii ca te inteleg, si eu am constitutia para, ce ma salveaza sunt umerii foarte lati!
Eu am fugit mult timp de Pilates, pentru mine sportul insemna alegat, sarituri, orice ma facea sa transpir si sa gafai!
Combinat cu cardio, Pilates ajuta la subtierea si modelarea zonelor probleme. Iti recomand programele Pop Pilates, cu Cassy, gasesti pe youtube programele ei. Unele chiar sunt obositoare.

Te pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]