Subiect: Garcinia
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 11 dec 2011, 18:46:40
nykpa's Avatar
nykpa nykpa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 oct 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 174cm, 80kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Garcinia

La acest subiect nu s-a mai scris de mult. Eu am luat pentru o perioada de 7 zile pastila de slabit Garcinia. Este naturala tot ce vrei. Am cumparat-o de la Plafar. Doamna de acolo mi-a recomandat sa o iau in combinatie cu spirulina, deoarece garcinia te epuizeaza fizic. Da am slabit vreo 2 kg dar a inceput sa-mi cada parul in timpul baii. Nu foarte mult dar mult mai multe fire decat de obicei si m-am cam speriat si nu l-am mai luat. acum nu mai mananc dupa ora 18.00-19.00. am fost la masa la parintii mei si nu am mancat, familia mea daca mananca dupa ora 19.00 eu nu pun in gura nimic. In timpul zilei mananc orice(dulce, mancare gatita, fructe etc...) si in felul acesta am slabit 1.5 kg la interval de 2 saptamani. Ma cantaresc in fiecare dimineata iar daca vad ca am luat ceva grame in ziua precedenta incerc sa ma retin de la mancarurile care m-ar putea ingrasa......Cam asta am vrut sa zic.....
PS.daca ma intrebati de ce nu tin dieta,ei bine eu gatesc in fiecare zi, sotului meu trebuie sa-i pun pachet de mancare la servici (mancarea trebuie sa fie consistenta adica sa aibe carne, garnitura, salata). Ganditi-va cum e sa gatesti in fiecare zi si sa nu mananci nimic...
nykpa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de nykpa; 11 dec 2011 at 18:54:18.
Răspuns cu citat