Subiect: Jurnal Prelude
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 08:52:33
prelude's Avatar
prelude prelude este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:

Data înregistrării: 03 aug 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 173cm, 60.5kg
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Prelude

astazi e ultima zi de dieta daneza....maine va zic cat am slabit de la 61.....e vizil ca am dat cateva kilograme jos....abia astept sa ma cantaresc...este o dieta f drastica....dar cu vointa merita...eu am tinut-o cu sotul meu....mancam impreuna...ne-am gatit impreuna..si ambii am slabit cateva kilograme....cine vrea sa o incerce sa o faca.....si nu e scumpa....un total pentru o persoana e de 150 ron...pentru cele 13 zile....e recomandat sa va luati alimentele macar pentru primele 7 zile si apoi pentru restul zilelor....singurul rabat facut a fost sa beau 2-3 cani de ceai pe zi...asta pentru ca imi era cam foame....dar merita....maine scriu cat cantaresc...acum insa am o mare problema...da kilogramele sau dus...dar cum ma mentin...ca mi-e pofta de mule lucruri(in special dulciurile si covrigii, sunt f pofticioasa).......sa vad
prelude, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1635 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1118 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 344 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]