View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 04:05:21
Hop3's Avatar
Hop3 Hop3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Parma, Romania
Vârsta: 37
Dieta: disociata
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal hop3 - I wanna be skinny and healthy -

Va multumesc frumos pentru raspunsuri!!! Sincer , nici nu ma asteptam sa-mi scrie cineva.Oricum toate sfaturile si sustinerea voastra conteaza tare mult in perioada asta si nu numai.
M-ati facut sa realizez ca nu-i sfarsitul lumii daca nu dau jos kg acumulate intr-o perioada scurta, desi mi-as fi dorit tare mult.
Adormeam cu gandul la cantar si la kg care mi le-ar fi putut arata a 2-a zi.Incepusem sa ma astept sa scad cate 500 de grame pe zi , ceea ce e imposibil oricat as incerca.
Realizez ca trebuie sa fac pasi marunti pentru a-mi obisnui din nou organismul cu un nou stil de viata.
- Cu mancatul o voi lua usor, am citit cate ceva despre dieta hipocalorica care pare cat de cat acceptabila.
- O sa mananc cate putin din toate dar sa nu depasesc 1200 de calorii.
- O sa incerc sa-mi impart timpul incat sa am 3 mese pe zi si 2 gustari
- Nimic dupa ora 18:00 [ pas deja facut ]
- La numaratul glucidelor, proteinelor etc nu ma pricep dar o sa mananc cate putin din toate.
- Nu ma voi cantari in fiecare zi, doar maxim de 2 ori pe saptamana.
- Nu voi mai fi atat de dura cu mine si voi inva sa ma accept asa cum sunt.
- In privinta sportului, deja fac bicicleta in fiecare zi pana cand ajung la -1000 calorii, dar o sa mai adaug ceva pe langa sau o sa alternez cu ceva dar nu stiu cu ce.Poate ma puteti sfatui voi fetelor care program are rezultate mai frumoase in privinta modelarii corpului.
- Voi incerca sa beau mai multa apa pentru ca in prezent beau in jur de 1 l/zi
- Aaaaa si voi incerca sa folosesc bancuta de abdomene mai des

Cam asta o sa incerc sa fac...acum daca mai trebuie adaugat sau de corectat ceva, va rog nu ezitati s-o faceti pentru ca sunt foarte folositoarele sfaturile voastre!

Aveti vreo solutie testata pentru pielea moale, pufoasa si fara fermitate?
Mentionez ca tin diete din clasa a 4-a iar pielea de pe picioare a fost torturata rau.
Ma dau cu tot felul de creme, imi fac masaj, ma impachetez dar parca nu-si revine.

Va doresc mult succes in lupta cu kilogramele !!!
__________________
The only way to keep your health is to eat what you don't want, drink what you don't like and do what you'd rather not..