View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 20 feb 2010, 17:33:33
claire35's Avatar
claire35 claire35 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica in medie 1200-1300 kcal/zi
Date: 159cm, 87.4kg
Mesaje: 233
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Claire35-Un nou mod de viata!!!

Revin cu planul si cateva date ...

etapa 1
-1 ian..99 kg ..planificat in 5 luni cate 4 kg / sapt... rezulta -20 kg..la sf. lui mai aprox .79 kg
-regim alimentar : pui fara pielita,muschiulet porc, peste slab, lactate slabe,fructe,legume, paste integrale, orez basmati,curmale, nuci, smochine
-zilnic masaj cu gel Supliform- Hofigal pe zonele cu probleme ..tonifiere+prevenire vergeturi
-o data pe sapt. ceai verde Antiadipos Tea pt. curatare interioara..foarte eficient..
-zilnic 30 min pe bicicleta grad mediu
-renuntat la menajera..curatenie in casa singurica ...cu manutele mele......e ceva efort ca am destui mp + curte si se iveste cate ceva tot timpul..

etapa 2

-1 iunie..79 kg...planificat in 7 luni cate 2 kg/sapt..rezulta -14 kg..la sfarsitul anului aprox.65 kg
-regim alimentar :bazat in principal pe indici glicemici..regimul Montignac...
-zilnic crema sau gel anticelulitic dupa dus
- de 2/sapt maseuza la domiciliu ...inarmata cu creme speciale pt. msaj profesional anticelulitic
-o zi /sapt eliminata carnea de orice fel
-inceput tratament cu Euthyrox 50 ( recomandat de doctor endocrinolog)..va ajuta si acesta ..ar fi fost bine sa pot sa-l tin de la inceput dar imi da palpitatii ( la 99 kg cred si eu ca am inima putin obosita)
-zilnic 30 min bicicleta intensitate mare + 30 min banda
-MOTIVATIE + OPTIMISM (sper molipsitor)
__________________
Un nou mod de viata!!!
claire35, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1758 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1241 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]