View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 18:56:50
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicii Timea30

Citat:
Anterior postat de Timea30 Vezi mesajul
Vad ca tineti si voi Rina!Chiar functioneaza?
De ce tocmai 1 martie?
Inca o alaptez pe fetita mea,asa ca vreau sa ma pregatesc sufleteste.Nu vreau sa zic ca incep de maine si dupa 3 zile sa zic ca nu pot s-o fac!Mai bine imi fac un plan ,imi fac un meniu,pentru ca nu toate retetele din carte sunt pe placul meu!
Vreau sa va intreb,lapte nu se poate bea.Eu ador laptele!In rest nu mi se pare foarte greu!
Voi cum stati cu slabitul?Cat aveti de dat jos?
Da, functioneaza, fetele au slabit si slabesc foarte frumos cu rina, si mi se pare si o dieta destul de permiseva si sanatoasa, doar ca trebui de tinut si mentinerea ca sa nu se puna kg slabite la loc.
Eu deja am 11 zile de rina, in primele 8 zile am slabit 2 kg, normal ca de acum o sa slabesc mai putin o sa fiu multumita si cu 500 gr, pe saptamina, eu mai am de slabit 4 kg pina la greutatea ideala, apoi mentinerea....
Lapte ai voie doar in ziua de proteine cind alegi sa maninci lacatate.
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]