View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 22:18:09
gabi23oct's Avatar
gabi23oct gabi23oct este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2012
Locaţie: iasi, Italia
Vârsta: 40
Date: 169cm, 100.6kg
Mesaje: 498
Aprecieri acordate: 134
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 59 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia

Citat:
Anterior postat de Alexynya Vezi mesajul
O sa incerc sa mananc cat mai sanatos(gen carne fiarta,fripta de pui,peste),iaurturi dietetice,multe legume(citrice,mere),si f multe salate(care intotdeauna au fost preferatele mele).Cat despre sport,imi pare rau ca nu pot alerga doar pt ca am probleme de sanatate in acest sens,si fiind data situatia,nu pot sa optez pt alergat in parc,desi mi-ar face mare placere. Imi doresc din suflet sa ajung la numarul de kilograme pe kre mi l-am propus. Va multumesc mult pt sfaturi,ma bucur ca imi sunteti alaturi,prin ideile pe care mi le scrieti
buna Alexynya
eu am o sapt de cand am inceput si tot asa inca nu mi-am ales o dieta, insa mi-am propus ca timp de o luna sa nu mananc nimik prajit, dulce doar o data la o saptamana(acum a trecut o sapt si inca nu simt lipsa lui asa ca mai stau o sapt fara dulce ) si sa nu mai mananc nimic dupa ora 18:00.
acum ai sa vezi tu ce se potriveste in cazul tau. oricum ai sa vezi ca ai sa reusesti.
mult spor si ambitie
pupici
__________________
Jurnal dana (gabi23oct)
gabi23oct, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2045 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1528 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]