View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 06:28:34
ramosunrise's Avatar
ramosunrise ramosunrise este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sanatatea pe locul 1!!! - Cand dorinta de a slabi devine obsesie...

buna
este ff. adevarat ce ai scris, odata ce ai inceput cu dietele parca nu te mai poti opri, la fel si in cazul meu, de cativa ani incoace o tin tot in diete, nu stiu ce dieta este sa nu o fi incercat eu, unele cu rezultat, altele nu, vroiam sa slabesc mult si repede, si rezultatul a fost o gastrita de toata frumusetea...acum nu mai pot tine diete, dar incerc sa mananc sanatos sa aleg alimentele sanatoase in locul celor nesanatoase, care oricum nu mai pot sa le mananc ca imediat ma doare stomacul... asa ca fetelor, mai bine mancam sanatos si uitam de diete „minune„ care oricum nu ne ajuta ci din contra ne aduc mai mult rau si invatam sa mancam sanatos.
poooooop
ramosunrise, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1913 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1396 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat