Subiect: Jurnal rainbow
View Single Post
  #831 (permalink)  
Vechi 07 oct 2014, 11:00:18
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal rainbow

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Buna dimineata!
Noi tot bolnaviori.Am fost ieri si la Dr,are gingiile bomba la toti 4caninii,e si balonat,asa ca ii dau o sapt lapte fara lactoza.
Ziceam zilele trecute ca ii dau lp seara..
acum ii dau si in timpul zilei.Aveam si eu probl cu burta,am zis sa nu ii transmit sI lui,si Uite asa nu I-am mai dat.A avut cateva tentative sa imi ridice maieul,Dar I-am distras atentia,si a uitat.
Nu zic cat De greu imi este,sufar .Mamicile in parc imi zic ca ar trebui sa ma bucur ca a fost asa de usor cu intarcatul..Dar eu sunt mai Sensibila de fel,si na,e legatura Aia speciala intre mama si copil,un sentiment Unic,ce nu il pot descrie in cuvinte.Legatura care acum s-a rupt.Imi amintesc cu drag momentul cand l-am pus la piept prima data,Sau cand ma musca cand deja avea dintisori,sau clipele de alint acum cand a mai crescut.A crescut,mergem mai departe,spre alte etape ale vietii.
M-am descarcat si eu,sper sa trec repede peste.
Ma pun din nou la somn,a adormit si Eric iar..(se trezise sa faca caca,de Vreo sapt face si la ore Dastea)
Weekend placut! :*

Sa vezi cum e cand ajung sa aiba 1.80m si sunt asa de mari si parca e caraghios sa-i iei in brate ca pe copii mici dar ei inca sunt copii.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
LOREDANA99 (07 oct 2014), niculina04 (07 oct 2014), rainbow (08 oct 2014)