Subiect: Tae-bo video
View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 17:26:27
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Tae-bo video

uau, iubesc Tae Bo (numai cele cu Billy Blanks)!!
Fac de acum 3 ani, insa nu cu regularitate... anul trecut am intrecut masura si acum nu mai prea pot face, inotam toata ziua la strand, apoi seara desi eram epuizata faceam Tae Bo BB - Bootcamp-oricare din cele 3, dar inafara de cel scurt-de abdomene. Pana la sfarsit, tot, in acelasi ritm cu ei. Dupa 1 luna jumate parca, slabisem mult, vreo 5-6 kg, fara nici o dieta (ba chiar tin minte ca mancam snitel la strand-bine, facut in casa ca altfel cumpar doar exceptional), dar am si ajuns la medic cu probleme cardiace si suprasolicitare a inimii. Acuma, desi a trecut un an, cand ma urc pe bicicleta, merg pe jos sau inot, ma doare la inima si nu mai fac nimic de sperietura. ASA CA BUCURATI-VA CA PUTETI FACE!!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat