View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 14:51:30
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )

Citat:
Anterior postat de tynyty Vezi mesajul
Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 . Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?
Ma asteptam...Eu inteleg ca nu iti e foame, dar e infometare iar organismul tau va reactiona nu prea bine in timp.Si eu ma infometam cand tineam Rina....Adauga somon la cina si mananca mai multa salata.Branzica nus tiu daca e bine sa adaugi,ca ar insemna ca amesteci proteinele intre ele... Ar fi bine pe viitor sa iti calculezi din timp, pentru a sti sigur ce cantitati sa papi pana la 1100 macar, daca nu 1200.E foarte putin,sincer.Poate ai spune ca nu conteaza, ca tu tii RIna, nu hipocalorica, dar mai tarziu te va afecta.Si-asa, eu nu vad bine dietele astea.....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]