View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 19 mai 2012, 08:09:45
Deliutza's Avatar
Deliutza Deliutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 5 kg/luna, cum calculez nec de calorii?

eu incercam sa ajung de la 50 la 48kg si tot mancam 1200-1300 calorii(echilibrate si sanatoase) dar compensam cu sport(de 2 ori pe zi,cam o ora jumatate in total) si uneori tot aveam stari de lesin.Tin sa-ti spun ca intr-o luna ajunsesem la 46kg si nu ma infometasem deloc! Doar ca nu mancasem prostioare(nu prajituri,nu covrigei,nu snacksuri,nu seminte prajite,nu paine,nu suc,nu mezeluri bomba,ciocolata neagra si foarte rar).Recunosc ca eram drastica. Respectam mesele principale si gustarile,iar seara mancam proteine, cu min 4 ore inainte de culcare.
Ma intreb tu cum te simti? 900calorii mananc intr-o zi in care nu am pofta de mancare,iar organismul nu imi cere,i se poate intampla oricui insa nu trebuie sa devina o obisnuinta.
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat