Subiect: Jurnal Elisheva
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 17:26:10
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elisheva

Citat:
Anterior postat de Elisheva Vezi mesajul
O noua zi, o noua provocare. Azi am vrut sa-mi surprind sotul si sa-i fac clatite dimineata. I-am facut, dar asta nu m-a ajutat pe mine prea mult. Dupa 3 zile fara dulciuri am mancat 2 clatite. Nu sunt deloc mandra de mine.N-am rezistat nici o saptamana. De cand am inceput dieta nu am depasit 1200 kcal zilnic...azi..1600 kcal, si nici nu s-a terminat ziua. Si acum simt nevoia de un mar...pe care de altfel cred ca am sa-l si mananc... si e abia ora 4. Si daca mai adaug si nelipsitul diet shake de seara iaca 2000 de calorii...of...
Maine promit ca ma cumintesc. Am sa mananc numai salata ca sa echilibrez dieta, ca tot am gradina plina.
shake-ul nu esti obligata sa-l mai mananci daca depasesti caloriile, daca nu ti-e foame si daca nu se duc multe ore de la ultima masa... in plus faptul ca ai o zi in care ai mai multe calorii nu e neaparat rau. ai auzit de ciclizarea caloriilor? e o metoda eficienta de slabit pentru ca nu se obisnuieste si nu se panicheaza organismul tau ca mananci prea putin. iti las jos niste informatii, poate or sa te ajute.
PS: ciclizarea caloriilor se foloseste si atunci cand esti in perioada de platou, cand nu mai slabesti!
mult succes

Calculator ciclizare calorii - Calculator calorii - Slabute.ro
Ciclizare - Cautare - Slabute.ro
Ciclizare calorii – informatii suplimentare - Slabute.ro
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].