View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 08:52:36
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Machiaj, coafuri si tinute

Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Sunt si eu adopta stilului casual desi sunt tentata sa incerc rochitele vaporoase de vara si mi-as dori sa fiu putin mai eleganta,dar de fiecare data cand cumpar haine tind sa iau cele simple...La acest capitol mai am de lucrat....
Machiaj nu folosesc deloc,decat foarfeca de intors gene.
Parul...hm...si aici ar mai trebui sa invat cate ceva,deoarece mereu il las desprins fie drept fie cand am chef...ondulat.
Cred ca asta e problema la majoritatea dintr noi, ne este frica sa incercam ceva mai iesit din comun ptr a nu exista riscul de a deveni ridicole. E important sa stii cum sa le combini. Adica de ex daca iti iei o rochie mai incarcata, pantofii sa fie simpli si accesoriile cat mai putine.

Acesoriile de asemenea sunt f importante intr-o tinuta. Am observat asta pe pielea mea, inainte nu prea foloseam accesorii si tinutele mele erau sterse, dar acum am inceput sa imi cumpar diverse gablonturi.

Banuiesc sa daca folosesti foarfeca de intors genele te dai si cu rimel dupa nu?

Parul cu ce il ondulezi? Cu ondulatorul sau cu placa?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat