View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 12:04:25
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Merci de ajutor
Le-am pus masuratorile la profil.Sper ca am masurat bine.Dar imi spune ca sunt la categoria obez, pe cand calculatorul imc imi spune ca sunt la supraponderali.Ma rog, n-are importanta.
Legat de intrebari:
1. Am cantar de bucatarie dar azi nu l-am folosit ci doar am estimat.
2. In general seamana.Mananc de obicei piept de pui fript cu spanac, salata de rosii, castravete, salata verde etc. Dar in luna asta nu am tinut strict fara abateri.Am avut si cate 4 zile la rand in care am mancat de toate, dar in general am tinut dieta.
3. Nu am uitat sa trec ci nu am mancat la pranz.
4.Ma simt bine numai ca eu sunt cam dezordonata in alimentatie si uneori ma apuca o foame de lup si atunci dau iama in ce gasesc.De asta am ales Rina pt ca am cartea si am destule idei de meniuri pe zile.
Astazi a fost o zi cam dezordonata si din cate vad imi ies f putine calorii ceea ce nu e bine.Am sa incerc sa fiu mai ordonata si sa respect pranzul si cina.Ca dimineata mananc fructe nu-i problema.
Buna Mihaela.

De dimineata am scris acest articol IMC vs Procent grasime corporala - Slabute.ro, mai ales ca nu esti singura care a pus intrebarea legata de relatia dintre imc si procent grasime corporala.

Ai remarcat foarte corect, ai un aport caloric foarte mic si aici in primul rand trebuie lucrat.
Urmeaza repartizarea alimentelor pe mese. Fructele, nucile, semintele mananca-le doar ca mese separate.
In rest, nu-ti fie teama de mancare
Sunt foarte multe retete dietetice, variate si echilibrate in aceasta categorie Retete dietetice, de unde te poti inspira pentru meniurile tale.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii