View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 aug 2012, 10:26:52
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal simosymo :)

Citat:
Anterior postat de simosymo Vezi mesajul
Bine te-am gasit Rozica,
Dupa ce am citit ce mi-ai scris ti-am vazut tikerul si am zis: UAU !!! cum ai reusit sa slabesti atat de mult ? Nu-mi spune ca doar cu ajutorul acestui site ! Indiferent cum ai reusit, te felicit din tot sufletul pentru ca stiu cata vointa iti trebuie.
Hai sa iti fac si tie un scurt istoric al slabirii mele....
Cand am intrat eu aici,slabisem deja cam 40 de kg in aproape 4 luni. Aveam 141 cand am descoperit Slabutele. Eu aveam ceva idei despre slabit,dar aici am putut studia mai bine cum se slabeste sanatos. Mi-am cules fel de fel de reguli din diferite diete si mi-am inventat una personala. Acest site m-a tinut mobilizata,conectata permanent la slabit,nu m-a lasat sa renunt,nu m-a lasat sa ma intorc de unde am plecat! Eu chiar sunt dependenta de Slabute precum drogatii de droguri! Nu laud site-ul gratuit,fara acoperire,ca nu castig nimic material,viata mea chiar a depins de el......In viata reala,multe persoane de talie forte cum am fost eu,chiar daca incearca sa slabeasca,la un moment dat renunta,pt ca lupta noastra,a celor cu obezitate morbida este mult mai grea decat a celor doar supraponderali! Lupta noastra cu kg este de lunga durata si la un moment dat te plictisesti si renunti! Ei ,tocmai de asta zic ca Slabute.ro nu m-a lasat sa renunt,mi-a salvat viata,m-a ajutat sa ajung si eu un om normal,caci eu acum,asa ma simt,chiar daca nu sunt inca,UN OM NORMAL!!!!!!!!!
__________________

Ultima dată editat de rozica1965; 08 aug 2012 at 10:29:44.