View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 12 oct 2012, 13:26:15
glimmer's Avatar
glimmer glimmer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alle (alle59)

Nu, nu am un jurnal, ma gandesc sa imi fac Pana acum am urmarit "din umbra" activitatea de pe site.
Mi se par bune ideile tale in legatura cu sportul. Eu imi fac timp pentru sport chiar daca am un program horror la scoala pentru ca ma face sa ma simt mai bine si stiu ca fac ceva pentru mine. In timpul zilei fac tae-bo sau zumba, iar seara genoflexiuni, ridicari de picioare, abdomene. Un alt lucru care mi se pare bun de facut: nu sari peste ora de sport de la scoala. Eu absentam destul de des, insa mi-am dat seama ca e un bun mod de a face miscare. De asemenea daca stai la bloc urca scarile, nu lua liftul
Eu am ajuns acum de la scoala, ma bucur ca incepe weekendul La pranz pap cartofi la cuptor cu piept de pui la gratar.
Ai poze cu corpul tau sa ne arati?
Kisses si *fingers crossed* :*:*
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]