View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 15:10:34
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gabiy- Voi slabi !

Citat:
Anterior postat de gabiy Vezi mesajul
Inghetata am facut o singura data si nu mi-a prea placut,dar am mai gasit pe net retete:"
Portii: 5
Timp de preparare:
10 min
Dificultate:
Scazuta
Ingrediente:
2 oua
2 linguri indulcitor
un tub frisca dietetica
esente de care va plac rom, vanilie, lamaie etc
cacao, ness

Pasi pentru executare:
2 oua intregi si amesteca bine cu doua linguri de indulcitor (eu am folosit diamant), pana devine o spuma. Se adauga un tub de frisca dietetica 250ml.
Se amesteca foarte bine cele doua si la aceasta compozitie puteti adauga ce va place mai mult la gust: esente de vanilie, migdale, rom etc. sau o lingurita ness, sau cacao fara grasimi, ce va place si e permis evident. Se da la congelator 2-3 ore."

"Etapa:
Atac
Ingrediente:
-6 linguri de branza 0%
-2 oua
-indulcitor

Pasi pentru executare:
Se amesteca bine branza,indulcitorul si galenusul (cu mixerul) si se bate albusul spuma.Apoi incorporezi usor (la ca pandispan) abusul si bagi la congelator vreo 3 ore. Delicios!!!
Poti sa incerci in orice combinatii de arome: cu rom si cacao, cu vanilie, cu scortisoara, cu migdale, cu portocale….eventual poti sa pui si ceva coloranti …"
a doua suna mai bine, aia cu frisca pare dubioasa!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]