View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 21 mar 2010, 21:57:25
himmelen's Avatar
himmelen himmelen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2009
Locaţie: Giurgiu, Romania
Dieta: dieta echilibrata si curata
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de o incurajare :(

pai si la mine limita este de 51..poate n-am sa mai ajung la acea greutate dar acum simt ca m-am "umflat". 52 cred ca ar fi bine ca sa nu mai ajung sa primesc remarci de genu' "mai mananca si tu nu vezi ce palida ai ajuns?"
mai rau e ca nu reusesc sa ma mobilizez. renunt prea usor si parca nu ma recunosc.
am stat un pic si m-am gandit in solitudinea mea..ce anume ma face sa mananc asa..impulsiv.
pe langa niste probleme carora momentan nu mai pot sa le fac fata pt. ca s-au adunat toate pe capu' meu mai am o problema. mananc cand ma uit la tv. sau cand stau pe la calc si caut culmea retete de slabit
- mi-am luat programu' ala tare acum p90x pe care toata lumea il lauda. o sa incerc sa fac ceva din el mai ales ca faza lui cardio nu implica prea multe sarituri.
- m-am sfatuit cu cineva si mi-a spus asa: incearca sa aplici ce faceai in ian. din toate p.d.v.
- incearca sa iti pui o portie si sa te scoli de la masa cand inca ar mai fi loc de ceva dar foamea nu te mai deranjeaza
- gusta din toate dar mai mult din alim. sanatoase
- am primit o promisiune ca voi avea un partener de alergat pe stadion de indata ce imi va mai trece durerea de picior.
TREBUIE SA REUSESC! altfel nu se poate. tot eu eram si in ianuarie nu altcineva.
voi incerc a cel putin
multumesc fetelor ca mi-ati "vorbit" macar..chiar daca nu sunteti langa mine stiu ca ma pot baza pe voi mereu.
himmelen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1989 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1472 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat