View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 13 apr 2013, 20:21:05
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!!

Buna tuturor.
Nu am mai trecut de mult pe aici dar m-am tinut de dieta...
micul dejun e aproape mereu acelasi: lapte cu fulgi de ovaz si putin indulcitor, cateodata ii adaug putina scortisoara sau putina cacao dar fff putina ca nu e buna pt dieta
gustare:un mar sau un kiwi sau o mana de alune, fructe uscate in general
pranz: piept de curcan in jur de 3 zile pe sapt,acompaniat de salata( salata verde,rosie, ridichi si ceapa verde), cateodata pap brócoli la abur sau fasole verde sau ciuperci...legume fierte in general,cand un pap piept de pui pap peste la gratar sau ficatei de pui sau omleta cu rosii( omleta din 1 galbenus si 2 albusuri)
gustare 2:un iaurt cu bifidus si cereale( super bun ... momentul de rasfat al zilei)
cina : fructe (kiwi, ananas, capsuni) sau iaurt sau salata ....depinde de ce mananc la pranz.
Am slabit 3 kg...e destul de bine tinand cont ca nu ma infometez, nici nu are timp sa mi se faca foame
Multumesc mult tutror fetelor ce au raspuns!!
__________________
Chiar nu mai suport pe strada mea sa ploua, vreau o viata noua....http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zyka-9429.html
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]