Subiect: Jurnal Alexida
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 21 iun 2013, 08:28:54
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexida

Citat:
Anterior postat de Alexida Vezi mesajul
Salutare

Am decis. E timpul! Jurnalul meu:

Draga jurnalule (si fetelor care m-ati sustinut si fara casuta mea, si fetelor care ma veti sustine pe mai departe),

Sunt Alexandra, am 27 de ani, toata viata mea am fost grasa, toata viata am incercat sa slabesc, si, in continuare, tot grasa sunt...
La inceputul anului acesta, dupa alte indelungi incercari esuate, am gasit ambitia sa tin 3 luni dieta Rina 90. Rezultate de-a dreptul incantatoare (-13 kg), dar si ambitie ca niciodata...Cred ca ambitia a venit o data cu rezultatele...Si cu limita maxima la care ajunsesem...

Am avut 84.5 kg, am slabit pana la 71,5, iar acum am 73, dupa 2 luni de mentinere, in care am mancat ca vaca si nu ma mai pot opri...

Asa ca am considerat ca un jurnal devine foarte important, avand in vedere ca vreau, din 1 iulie sa incep a doua tura de Rina, dar lipsa totala de ambitie...

Va pup, sper sa ma vizitati!
Referitor la cele relatate de tine,sa sti ca si eu am fost grasuta inca de mica.Mi-amintesc in generala cand copii imi spuneau grasuta,iar la liceu eram complexata ,cand pe strada auzeam susoteli in spatele meu cum ca as avea fundul mare, dar uite astea nu m-au impiedecat sa ma fi apucat serios de o dieta.Bine pe-atunci nu era internet sa te poti documenta ca acum, mi-amintesc cum seara inainte de culcare imi ungeam doua felii mari de paine cu untura , sau cu altceva ce gaseam si ma retrageam in camera mea. Cand ma gandesc acum ce usor as fi putut slabi atunci,eram tanara.....Dupa ce m-am maritat , am fost o perioada anemica timp in care am slabit, si eram ok.,dupa nastere mi-am revenit frumusel,pot spune ca aveam o greutate normala .
Acum m-am ambitionat, sa arat bine , sa ma simt bine in pielea mea, si crede-ma nu e usor dupa 40 de ani,dar chiar nu vreau sa ma las. Acum arat mai bine ca fostele mele colegele,atlete la vremea lor
Deci , nu te lasa, e grea lupta , dar merita
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
Alexida (21 iun 2013), lacra81 (21 iun 2013), mariana34 (24 iun 2013)