View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 26 sep 2013, 10:58:32
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lu' Alinteanu

Citat:
Anterior postat de alinteanu Vezi mesajul
Buna dimineata! E drept ca pe jurnal nu prea intru, iar cand intru mai mult citesc decat sa postez ceva. Cat despre sport...nu știu ce sa zic. Inainte mergem la sala de trei ori pe saptamana, dar acuma chiar nu mai am timp. Sunt burlac, si mai am în grija si un tatic, iar cand vin de la servici, trebuie sa ma ocup si de treburile casei, facut curat, gatit, dat cu mopul etc, si cum locuiesc la curte, mai trebuie sa mai trebaluiesc si pe afara. Asa ca oricat as incerca sa imi gestionez timpul cat mai eficient, tot ma prinde noaptea tarziu. Asa ca de sport si alergat nu am timp. In schimb natura serviciului meu ma solicita destul de bine. Forumul barbatilor??? Unde, unde, unde? :-P O zi minunata va doresc. :-)


Aaaaah si uitam sa te felicit ca esti atat de harnic si ai grija si de tatal tau.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]