View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 feb 2014, 08:13:04
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de grupa grea

Citat:
Anterior postat de viovi42 Vezi mesajul
Buna dimineata!
Multumesc de sfat Simmonne dar nu sunt obisnuita sa beau atat de multa apa.Ma chinui sa beau cate un pahar mare, sa zic la o ora jumatate. Tinand cont ca beau aproape 500 ml lapte(300 la mic dejun si restul amestecat cu cafea), 1 litru ceai(dupa ora17)si apa aproape 1,5 litri pentru mine este o schimbare destul de mare. Pana ma obisnuiesc si cresc cantitatea de apa. Nu prea folosesc sare si chiar nu am senzatie de sete. Beau in schimb cand apare senzatia de foame. Regimul meu de viata de 20 ani aproape este fara mic dejun si mancat seara dupa o zi de munca. Ma chinuie mai mult respectarea orelor de masa decat alimentele in sine.Nu sunt singura cred care la 5,30 era desteptarea (cum draci sa mananci la ora aia altceva decat cafea si "minunata" tigara de dimineata). La servici nici sa te duci la toaleta nu aveam timp asa ca ani de zile m-am ferit sa beau apa pana a devenit obisnuinta. De mancat normal era vorba doar seara. Repet, nu cred ca sunt singura care a avut sau are regimul asta de viata si e foarte greu sa mananci la ora cand nu ai fost obisnuit. Dar..... Totul are un inceput. Stau acasa de ceva vreme si am timp acum sa respect 3 mese + gustari, si sa schimb de fapt vechile proaste deprinderi. Te pupic.
Neata!
Exact aceleasi lucruri le spuneam si eu in urma cu 3 ani si ceva! Si despre md.......si despre apa.....tot,tot....inclusiv wc-ul de la servici. Sa stii ca toate astea se pot schimba. Pt inceput eu iti recomand sa iti pui in 3 linguri de iaurt o lingura-doua de tarate de ovaz sau fulgi de ovaz,la inmuiat de seara si dimineata,dupa cafea,le papi! Nu e greu deloc! Sau fierbi de seara doua boua si dimineata le infuleci, chiar si goale. Tot e ceva,decat nimic!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
viovi42 (23 feb 2014)