View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 18:58:53
Medeea's Avatar
Medeea Medeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 nov 2009
Locaţie: Sector 1, Romania
Vârsta: 54
Date: 165cm, 110kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnale Medeea - am de slabit 35 kg!

Buna Miha ..buna Alina
Ziua a 2a
meniu :
d 25 g crackers intergali;1 felie sunca;1 ardei capia+50 g mozzarella
g banana
p frigaruie pui +salata verde
g salam bisuiti (50 g)
g mere
s stafide + Branza Fagaras

Masaj - 1h si jumatate
Acum vreau sa fac si niste sport.... intru mai tarziu sa va spun daca am reusit (sunt cam obosita deh).
Ca vitamine am luat Vitamax+Magne B6+ Crom

Magne B6 imi cam da de furca pt ca imi face pofta de mancare dar 2 zile il mai iau (in per delicata iau ca sa mi se atenueze PMS si oboseala specifica ).

Miha ...daca vrei hai alaturi de mine...e mult mai placuta suferinta alaturi de cineva ...

Esi mai micutza decat mine (vad ca ai 27 de ani) . Nu e mare chestie sa slabesti ....ce este imerativ este sa slabim si sa nu ne mai ingrasam ...sa ne schimbam stilul de viata! Spre asta tind eu ...acest lucru mi-l doresc. Nu mai vreau diete drastice, de infometare (Alina a sesizat ca nu se pune problema de asa ceva...eu, in dimensiunea actuala sunt datorita multelor cure de slabire haotice tinute, in timp). Nu imi doresc sa tai orice aliment de pe lista. Normal nu voi mai manca dulce zilnic. Azi am simtit nevoia (nu stiu de ce...poate ca fac miscare aproape zilnic). Ce imi doresc este sa fac sport, sa mananc echilibrat si sa fiu plina de viata.

Nu se poate sa nu reusesc ....Revin mai pe seara sa va spun daca am reusit sa ma mobilizez pt sport....
Medeea, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Medeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2641 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]