View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 30 iun 2016, 14:51:38
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Jurnal de nou inceput

Salut Slabutelor si draga Jurnal,

Scuze de absenta dar nu mi-am dat seama cum au trecut saptamanile. Am fost conforma cu dieta si sport si chiar mandra de cateva ori cand era cat pe ce sa cedez, dar am reusit sa ma mobilizez cumva.
Din pacate luni am mancat numai prostii, un binge cum nu am mai avut de foarte mult timp, cred ca peste 10000 cal, dar controlat si constient si fara mustrari, a fost alegerea mea. Problema ca si astazi mi-e rau si ma simt foarte umflata si cu tranzitul dereglat. Am sarit de la 63 kg duminica la 66 kg ieri doar dupa binge-ul de luni, desi de marti am mancat normal. E drept ca nu am mai facut sport saptamana aceasta ca m-am simtit balonata si grea.
Sper sa imi fie invatatura de minte... a mia oara. Pentru ca desi a fost constient, apoi m-am simtit oribil, din nou dezgustata si dezamagita de mine.
Maine voi fi clar cu plus. Asta e, vina mea.
Sper doar sa ma pot mobiliza din nou.

Pe maine la raport!
O zi frumoasa!
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui miaumiau:
rozica1965 (01 iul 2016)